Jak vybrat ohňostroj

Pár rad před odpalem ohňostroje

Asi pro každého je hlavním kritériem při výberu ohňostroje délka trvání výrobku a počet ran, ale nemělo by se zapomínat na prostory kde budete ohňostroj odpalovat, pokud máte prostoru málo cca do 30 metrů (okruh), doporučujeme výrobky menšího kalibru co střílí jen přimo nahoru. Výrobky střílející nahoru a do stran (vyůhlované) potřebují více prostoru, dle návodu a popisu každého výrobku. 

Každý z ohňostrojů má v návodu doporučenou vzdálenost ( okruh ), který by měl být dodržen pro bezpečnou podívanou :)
Vždy platí, že čím větší kalibr ohňostroj má, tak tím výše efekt letí a podle toho se určuje bezpečná vzdálenost od výrobku a jiných snadno zapálitelných předmětů. Ohňostroje s kombinovanými kalibry např.20mm+25mm+30mm (multikalibr), mají bezpečný okruh od výrobku cca 40 metrů, proto je vhodné zvolit prostor k odpalu nejméně 40 metrů, ideálně: louka, pole.. Prosím, dodržujte doporučené vzdálenosti a mějte k výrobkům patřičný respekt, zdraví máme jen jedno :-)

Ohňostroje vyůhlované

U Vyůhlovaných ohňostrojů je vždy na výrobku nejen bezpečná vzdálenost, ale i šipka kterým směrem má být výrobek nasměrován k divákům a to je důležité dodržet, nejen kvůli bezpečnosti, ale i podívané o kterou by jste se mohly ochudit.
Viz.Obrázek 1.0 

 
ap
Obrázek 1.0


Ohňostrojné sestavy

Před odpalem je vždy důležité přečíst si návod výrobku, jsou tam důležité informace jak s výrobkem zacházet.
Nejen ohňostrojné sestavy ale i některé větší kompaktní ohňostroje mají dvě zápalné šňůry označené:

1 Start/zde zapálit

2 Konec/záloha - Konec slouží jako vývod k propojení s další sestavou, nebo jako záloha kdyby se výrobek zastavil.

Selhání ohňostroje

Ohňostroje jsou z převážné části vyráběny ručně a tak jako u jakéhokoliv jiného produktu se může stát, že výrobek selže, tady je vždy důležité přistupovat k ohňostroji velice opatrně a pokud chcete využít možnosti zapálení záložní šňůry ohňostroje, tak vyčkejte po selhání alespoň 5 minut a opatrně ze strany se přibližte k ohňostroji a zapalte záložní šňůru (záloha), nikdy se nad výrobek nenaklánějte.


Výhody ohňostrojných sestav

Každá ohňostrojná sestava je sestavena z více různých certifikovaných výrobků které jsou navzájem propojeny a tak narozdíl od jednotlivích výrobků/kompaktů, nemusíte každý zapalovat, stačí jednou zapálit a už si jen užívat show s pořádným finálem jak už u ohňostrojných sestav bývá zvykem.
Výhodou ohňostrojné sestavy je velký počet různorodých efektu s mohutným finálem.
Sestavy jsou nalepeny na OSB deskách, takže můžete sestavu klidně odpálit u vás na zahradě a nemusíte se bát že vám zničí váš krásný trávník.

Doporučení: Někdy se stává že po odpálení ohňostroje začne papírový obal ohňostroje někde doutnat nebo hořet, proto doporučuji po odpalu ohňostroje pár minut počkat a pak se opatrně přiblízit k výrobku a polít ho vodou, při hašení se opět nenaklánějte nad výrobek.

! ! !při odpalu nebo hašení se nad výrobek nikdy nenaklánějte, vždy výrobky odpalujte ze strany, nikdy nestůjte přímo nad výrobkem. ! ! ! 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Vstupem na tento web stvrzujete , že jste dosáhli věku 18 let, případně 21 let tam, kde je to vyžadováno zákonem.

- Zákaz prodeje zábavní pyrotechniky kategorie F2 osobám mladším 18 let
- Zákaz prodeje zábavní pyrotechniky kategorie F3 osobám mladším 21 let